ویزای سرمایه گذاری

برنامه ی شهروندی از طریق سرمایه گذاری افراد و خانواده های ثروتمند را قادر می سازد که از راهی سریع شهروندی یک کشور جدید را به دست آورند.

بدبینان به این برنامه می گویند که این افراد به سادگی از ثروت شان برای خرید شهروندی استفاده می کنند. اما تعداد انگشت شماری از کشورها می خواهند با برچسب پاسپورت فروشی وجهه ی خود را خراب کنند. در نتیجه، همیشه شرایطی برای متقاضیان وجود دارد تا از صلاحیت آنها اطمینان کافی حاصل شود.

این شرایط برای هر کشوری متفاوت است، اما هر برنامه ی مهاجرت قانونی شامل حداقل دوره ی اقامت در کشور به منظور ایجاد و اثبات روابط و الزامات و بررسی پیشینه ی فرد میشود. بیشتر کشورهایی که  شهروندی دوم از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند از متقاضی می خواهند که یک ملک مسکونی گران قیمت را خریداری کنند. برخی کشورها هم از متقاضی می خواهند اوراق قرضه ی دولتی را خریداری کنند یا به صندوقی که مربوط به منافع ملی است کمک مالی کنند. همچنین در مورد تعدادی از طرح های کسب اقامت و در نهایت شهروندی اقتصادی، سرمایه گذار باید در کسب و کاری سرمایه گذاری کند که افراد بومی در آن استخدام شوند.

بیشتر این قوانین نشأت گرفته از تجربیات برنامه های قبلی اعطای پاسپورت است. برای مثال در گذشته برنامه هایی وجود داشتند که از متقاضی هیچ سوالی پرسیده نمی شد و پاسپورت جدید در مقابل پول هنگفتی صادر می شد. این کشورها خیلی زود اعتبار و خوش نامی شان را از دست دادند و پاسپورت های شان توسط مجرمان و تبه کاران خریده می شد. مهم نیست که یک کشور چقدر ورشکسته است، هیچکس این بی اعتباری و بدنامی را نمی خواهد!

در واقع کشورهای کوچک می خواهند به عنوان پناهگاهی برای خانواده ها و افراد با درآمد بالا، افراد مستعد و افراد تحصیل کرده دیده شوند.

لازم به ذکر است که همه ی پاسپورت ها یکی نیستند. برای مثال، با پاسپورت بعضی از کشور ها می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به بیشتر کشورهای جهان سفر کنید در صورتی که برخی دیگر از پاسپورت ها قدرت کمتری دارند.

به همین ترتیب، برخی کشورها برای شهروندان شان خدمات ملی در نظر گرفته اند در صورتی که در بسیاری از کشورها این مسئله وجود ندارد. بعضی از کشورها مالیات های بسیار سنگینی برای شهروندان شان قرار می دهند، در برخی دیگر مالیات وجود ندارد اما بیشتر کشورها در این زمینه میانه رو هستند.

به عبارت دیگر، گزینه هایی برای خانواده ها وجود دارد که کشور دوم شان را انتخاب کنند و بعضی از کشورها بسیار جذاب تر از کشورهای دیگر هستند که این مسئله بستگی به شرایط متقاضیان دارد.

برای دولت ها (معمولاً کشورهای کوچک تر) بررسی گزینه ها برای درآمد زایی مهم است. بسیاری از کشورهای کوچکتر، از پیش در جهان سرمایه گذاری یا وام دهی آف شور (Offshore) کم و بیش فعالیت داشته اند، بنابراین اعطای پاسپورت می تواند قدم منطقی بعدی باشد. در نهایت، یک پاسپورت با وجود ارزش بسیار بالایی که دارد، یک سند نسبتاً ارزان برای تولید است.

کلاس‌ها و ساب‌کلاس‌های سرمایه‌گذاری
ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از…

بیشتر بخوانید

انواع ویزا

ویزای تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی کشورهای مختلف در سریعترین زمان ممکن

ویزای توریستی

مخصوص سفرهای کوتاه مدت به کشورهای مختلف

ویزای شغلی

کار در کشورهای صنعنی و پیشرفته تنها با مجوز کار ممکن است!

ویزای سرمایه‌گذاری

اخذ اقامت خانواده از طریق سرمایه‌گذاری در کشور هدف