مهاجرت به نیوزلند

آشنایی با انواع ویزا، طرح های مهاجرتی و سایر اطلاعات کشور نیوزلند

ویزای تجاری

ویژه انجام سفرهای تجاری، خرید و فروش و سرمایه گذاری در کشور نیوزلند

انواع ویزای تحصیلی

اخذ سریع و آسان ویزای تحصیلی نیوزلند ویژه دانشجویان بین‌المللی تنها با ارائه پذیرش دانشگاه

مهاجرت متخصصین

در صورتی که در کار خود دارای تخصص و تجربه بالا می‌باشید نیوزلند خواهان حضور شماست!

ویزای کاری

با استفاده از ویزای کاری نیوزلند می‌توانید اجازه کار نیوزلند و به تبع آن اقامت این کشور را دریافت نمایید.

ویزای خانواده

راه‌های بردن اعضای خانواده خود به نیوزلند را پیدا کنید و برای آنها اقامت بگیرید.

توریستی و گردشگری

در صورتی که قصد سفر توریستی به نیوزلند را دارید این بخش برای شماست

نیوزلند

درباره نیوزلند

نیوزیلند یا زلاندنو کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیو، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد.

زلاندنو فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به‌طوری‌که استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد، دریای میان این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیکترین همسایگان این کشور از شمال جزایر تونگا، فیجی، نیوکالدونیا هستند.

زلاندنو بیش از ۸۰ میلیون سال از خشکی‌های دیگر زمین جدا بوده‌است و این موجب شده تا مجموعه منحصربه‌فردی از جانوران و گیاهان را در خود جای دهد. زلاندنو یکی از آخرین سرزمین‌هایی است که انسان پا به آن گذاشت. پولینزی‌ها در حدود سال‌های ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ میلادی نخستین انسان‌هایی بودند که وارد جزایر زلاندنو شدند و فرهنگ مائوری را شکل دادند. آبل تاسمان دریانورد هلندی نخستین اروپایی بود که در سال ۱۶۴۲ وارد زلاندنو شد. در سال ۱۸۴۰ بزرگان مائوری در قراردادی با پادشاهی بریتانیا این سرزمین را مستعمره بریتانیا اعلام کردند.

بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۳ حدود ۷۴ درصد از جمعیت چهار و نیم میلیون نفری زلاندنو اروپایی‌تبار هستند و مائوری‌ها با ۱۵ درصد بزرگترین اقلیت قومی را شکل می‌دهند. آسیایی‌ها نزدیک به ۱۲ درصد و ساکنان جزایر اقیانوسیه بیش از ۷ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شوند. فرهنگ زلاندنو آمیزه‌ای از فرهنگ مائوری و نخستین مهاجران بریتانیایی است که با ورود بیشتر مهاجران از نقاط دیگر دنیا متنوع‌تر شده‌است. انگلیسی و مائوری دو زبان رسمی این کشور هستند و انگلیسی زبان رایج کشور محسوب می‌شود.

زلاندنو در زمره کشورهای توسعه‌یافته و متمول قرار داشته و در سال ۲۰۱۳ هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی بوده‌است. اما اقتصاد آن بسیار متکی به صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است.

رئیس حکومت زلاندنو ملکه الیزابت دوم است، فرماندار کل که با پیشنهاد پارلمان زلاندنو انتخاب می‌شود، مسئولیت امضای قوانین را برعهده دارد، هرچند قدرت او و ملکه کاملاً تشریفاتی است و پارلمان که در انتخابات عمومی برگزیده می‌شود تنها مرجع قانون‌گذاری در کشور است و نخست‌وزیر را که در رأس قوه مجریه قرار می‌گیرد انتخاب می‌کند.

کار در نیوزلند

نیوزلند در زمره کشورهای توسعه یافته و متمول قرار دارد و هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی است . شهر ولینگتون پایتخت و سومین شهر پرجمعیت این کشور است . مسیحیت مهم ترین دین نیوزلند است . واحد پول این کشور دلار نیوزلند است . شهرهای مهم نیوزلند آوکلند ، کرایست چرچ ، ولینگتون ، هامیلتون ، دنیدن و تائورانگا است .

برای ورود به بازار کار نیوزلند مهارت تخصصی لازم است . اخذ ویزای اقامت کاری نیوزلند به عواملی مانند سن ، تجربه کاری ، شایستگی و صلاحیت متقاضی و پیشنهاد استخدام فرد ماهر بستگی دارد . حداقل و حداکثر سن سن برای کار کردن در نیوزلند به ترتیب ۲۰ و ۵۵ سال است ، تسلط به زبان انگلیسی و نمره آیلتس ۶٫۵ ، برخورداری از سلامت جسمی و روحی دیگر موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری در این کشور است .

تحصیل در نیوزلند

نیوزیلند از جمله کشورهایی در دنیا محسوب می شود که همواره شرایط اقامتی مناسب را برای متقاضیان اخذ اقامت دائم نیوزیلند فراهم آورده است. نیوزیلند از چند سال پیش با ارائه طرح های مهاجرت از طریق تخصص نسبت به جذب نیروهای تحصیل کرده و یا متخصص مشتاق بوده است. همه این ها و این نکته که دانشگاه های برتر این کشور در زمره ی ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. همواره نیوزیلند را کانون بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور قرار داده است.

ولی بسیاری از دانشجویان با توجه به اینکه شرایط پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم نیوزیلند، سهل تر از دیگر کشورهاست، تمایل زیادی به اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند می نمایند.

تحصیل در قبل دانشگاهی کشور نیوزیلند

تحصیلات ابتدایی به مدت ۸ سال می باشد که از ۶ سالگی شروع می شود. با اتمام دوره ابتدایی مقطع دبیرستان که یک دوره ۵ ساله می شوید. البته این نکته حائز اهمیت است که از سال ۱۱ دروس به صورت تخصصی ارائه میشود. در نظام آموزشی نوین(NQF)دانش آموزان از سال یازدهم به بعد نظام ( Modular) را طی میکند که در آن هرکس حق انتخاب دروس دلخواه خود را دارد و با موفقیت در امتحانات فقط یک نوع دیپلم (National certificate) دریافت می کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزا دلار نیوزیلند است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور نیوزیلند پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت نیوزیلند اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند نیوزیلند تبدیل شوند.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور نیوزیلند

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نیوزیلند می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران)می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور نیوزیلند اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلیشان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور نیوزیلند وارد دانشگاه شوند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور نیوزیلند، اخذ نمره ۶ در آزمون ایلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلب می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور نیوزیلند و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

توریسم و گردشگری نیوزلند

کشور نیوزیلند New Zealand با طبیعت شگفت انگیزش و زیبایی سورئالی که تنها در فیلم های سینمایی یافت می شود، یکی از زیبا ترین کشور های دنیا به شمار می رود. جاهای معدودی در جهان وجود دارند که این تعداد شگفتی های طبیعی خیره کننده را در یک مساحت کوچک به صورت یکجا داشته باشند. قله های پوشیده از برف، خلیج های کوچک درخشان، یخچال های طبیعی ساحلی، جنگل های انبوه، آب دره های زیبا و رودخانه های پر از ماهی، تنها برخی از انبوه جاذبه های طبیعی نیوزیلند برای جذب گردشگران هستند. در منطقه Rotorua که یکی از بزرگ ترین مناطق زمین، گرمایی در جهان محسوب می شود، بازدید کنندگان می توانند از نزدیک شاهد نیروهای پر قدرتی که چنین مناظر طبیعی بی نظیری را در تالاب های گلی و چشمه های آب گرم جوشان آفریده اند باشند. کشور نیوزیلند بخاطر ویژگی های جغرافیایی شگرفی که دارد، برای انجام ورزش ها و فعالیت های پر آدرنالین و هیجان انگیز، یک نقطه بسیار عالی به شمار می رود. قایق رانی در آب های خروشان، لوژ سواری (سورتمه سواری)، سواری روی قایق های پر سرعت، اسکی با هلی کوپتر، سقوط آزاد و دوچرخه سواری کوهستان، تنها نمونه هایی از فعالیت های ماجرا جویانه هیجان انگیز قابل انجام در این منطقه هستند؛ همچنین این کشور، جایگاه یکی از پر ارتفاع ترین نقطه های بانجی جامپینگ در جهان می باشد. سفر کردن در نیوزیلند بسیار آسان است. سفرهای جاده ای در این کشور بسیار محبوب هستند و انتخاب های متنوعی برای محل اقامت وجود دارد؛ از هتل های دوستدار محیط زیست و مسافرخانه های کوچکی که بستر و صبحانه در اختیار شما می گذارند، تا برخی از لوکس ترین و مجلل ترین هتل های جهان. بهر حال اگر علاقمند به گردشگری پر هیجان و فعالیت های ورزشی ماجراجویانه و هستید، بهتر است ابتدا با جاذبه های گردشگری نیوزیلند آشنا شوید و در مورد بهترین ویژگی های این کشور اطلاعات کسب کنید

سرمایه‌گذاری نیوزلند

ویزا سرمایه گذاری نیوزلند ، یک ویزای سه ساله می باشد. که به روشی معین تقسیم بندی می شود. جهت کسب اطلاعات بیش تر پیرامون تقسیم بندی می توانید به مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.
ویزا سرمایه گذاری نیوزلند دارای الزاماتی می باشد که به طور مختصر موارد ذیل هستند:

  • سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ دلار نیوزلند
  • کسب ۱۲۰ امتیاز ویزا سرمایه گذاری نیوزلند
  • ارائه یک برنامه یا طرح کسب و کار
  • دچار ورشکستگی نشدن در مدت ۵ سال اول
  • عدم سو پیشینه از جمله تقلب در کسب و کار

امتیازبندی ویزا سرمایه گذاری نیوزلند شامل این موارد هستند: خود اشتغالی مرتبط ، سایر خود اشتغالی ها، تجربه مدیریت ارشد، ایجاد شغل تمام وقت جدید، صادرات تایید شده، مبلغ سرمایه گذاری، سن. جهت اطلاع از ریز دقیق امتیاز هر کدام از موارد می توانید با ما تماس بگیرید.

پناهندگی نیوزلند

نیوزلند به سرزمین مهاجران معروف است و در بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد، پایتخت آن شهر ولینگتون است. موقعیت قرارگیری نیوزلند در اقیانوس آرام است. و حدود ۲۲۰۰ کیلومتر با استرالیا فاصله دارد. نیوزلند از دو جزیره تشکیل شده است که یکی بنام جزیره شمالی معروف است و دیگری نیز به جزیره جنوبی معروف است. این کشور از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی است. نیوزلند دارای دو زبان رسمی است که یکی از آن ها زبان انگلیسی هست و دیگری هم زبان مائوری می باشد. پولی که در نیوزلند رایج است دلار است و نظارتی هم بر ارز از سوی دولت این کشور وجود ندارد.

نیوزلند یکی از کشورهایی است که از لحاظ پذیرش مهاجران و رعایت حقوق آن ها و حتی اعطای حقوق بیشتر به مهاجران همیشه مورد تقدیر سازمان های بین المللی و سایر کشورها بوده است. نیوزلند به همین دلیل است که به سرزمین مهاجران شهرت یافته است. حدود سه چهارم از جمعیت این کشور را اروپایی تبارها تشکیل می دهند و این کشور تشکیل یافته از ملیت های گوناگون است. در سال های اخیر نیز تعداد مهاجرین از سوی کشورهای آفریقایی و آسیایی به این کشور زیاد شده است. نژادهای بومی این کشور را مائوری ها با ده درصد و پلی نزیایی ها چهار در صد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

هر ساله تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف مهاجرت به نیوزلند را از طریق پناهندگی انتخاب می کنند. بیشتر کشورهایی که از آن پناهنده در نیوزلند وجود دارد از کشورهای جهان سوم هستند با این وجود مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی چندان هم آسان نیست و به مانند پناهندگی در سایر کشورها، سختی های خاص خود را دارد و حتی ممکن است که شخص به دلیل نداشتن شرایط پناهندگی به کشور خود دیپورت شود. ما مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی کنیم این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی و انتخاب بهترین روش های پناهندگی به این کشور می باشد.

اطلاعات مفید نیوزلند

برای آگاهی از سایت های ارائه فرصت های شغلی در این کشور به پرتال های دولتی و خصوصی زیر مراجعه کنید که شما را با قانون کار، فرصت های استخدامی، پروژه های مورد تقاضای نیروی مهار، فهرست شغل های پر طرفدار، حقوق ماهانه کارگران و شرایط کاری آشنا می کند.

www.internationalneeds.org.nz

www.skylight.org.nz

www.workingin-newzealand.com

www.seek.co.nz

www.inwork.co.nz

www.workhere.co.nz

www.lattitude.org.nz

سوالات متداول مهاجرت به نیوزلند

·هزینه زندگی در نیوزیلند چقدر است؟

اجاره آپارتمان در شهر از حدود ۳۰۰ دلار نیوزیلند در هفته به بالا بوده و سایر هزینه های زندگی نیز از ۲۰۰ دلار نیوزیلند در هفته به بالا می باشند.

·چه فرق هایی بین نیوزیلند و استرالیا هست؟

نیوزیلند کشور کوچک تری نسبت به استرالیاست و در فاصله ۲۵۰۰ کیلومتری جنوب شرق استرالیا قراردارد. نیوزیلند به دلیل کوچک تر بودن و کم جمعیت تر بودن، جامعه ساده تر و مردم مهربان تری نسبت به استرالیا دارد.

·ترجمه مدارک باید چه شرایطی داشته باشد؟

ترجمه باید توسط مترجم رسمی انجام شده باشد. (دارالترجمه های ایران مترجم رسمی هستند)

مهر یا امضای شخص مترجم (یا دارالترجمه) باید بر روی ترجمه زده شده باشد. این مهر معولاً تائید می کند که متن انگلیسی ترجمه صحیحی از متن فارسی است.

کپی مدرک باید توسط مترجم به ترجمه وصل شده باشد. بر روی کپی باید مهر برابر اصل به زبان انگلیسی زده شده باشد. (بخش بعدی را برای مهر برابر اصل ببینید)

توجه داشته باشید که مترجم نباید نسبت فامیلی با متقاضی ویزا داشته باشد و باید برای ترجمه کردن هزینه دریافت کرده باشد.

·کپی برابر اصل مدارک باید چه شرایطی داشته باشد؟

کپی برابر اصل در ایران معمولاً توسط این مراکز قابل انجام است:

  • دارالترجمه ها (اخیراً مهر برابر اصل دارالترجمه ها برای اداره مهاجرت نیوزیلند قابل قبول نیست)

  • دفترخانه های اسناد رسمی

  • وکلای دادگستری

  • قاضی

  • سفارت نیوزیلند (فقط برای پاسپورت)

فرم ارزشیابی نیوزلند
فرم ارزشیابی نیوزلند

با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود با وارد کردن اطلاعات خود در یک فرم امتیاز خود را برای طرح های مهاجرتی نیوزلند محاسبه نمایید.